Při vstupu do programu hlásí - nemáte zakoupený terminálový režim [ID2098]

❗ Pri vstupu do programu hlasi: „Nemate zakoupeny terminalovy rezim“

Mozne priciny:

  • Program se domniva, ze je spusten pres vzdalenou plochu (RDP), i kdyz pracujete na svem pocitaci. Uzivatel byl drive pripojen vzdalene a relace nebyla spravne ukoncena
  • Snazite se program pouzivat pres vzdaleny pristup, ale nemate zakoupeny modul Terminalovy rezim.

✅ Reseni (pokud pracujete na svem pocitaci)

  1. Ulozte si rozdelanou praci
  2. Kliknete na Start
  3. Zvolte Restartovat
  4. Pockejte na uplne spusteni systemu
  5. Spustte znovu program

Restart pocitace obvykle odstrani chybne „visici“ pripojeni a program se spusti spravne v lokalnim rezimu.

⚠️ Prace pres vzdalenou plochu

Pokud se snazite pracovat pres vzdalenou plochu (RDP), je nutne mit zakoupeny modul Terminalovy rezim.

Bez tohoto modulu neni mozne program pres vzdaleny pristup pouzivat a bude se zobrazovat vyse uvedene hlaseni.

V pripade zajmu o praci na dalku kontaktujte prosim sveho dodavatele systemu ohledne rozsireni licence.

Každý počítačový program se vyvíjí obrovským tempem a i když jsou stránky podpory průběžně kontrolovány a pečlivě aktualizovány, může se stát, že bez Vaší pomoci nebudeme tak rychlí, jak si Vy, uživatelé programu EKONOM zasloužíte. Objevíte-li proto, že návod již zcela neodpovídá skutečnosti, klikněte prosím velmi jednoduše a bezpracně zde. Dovolujeme si Vás upozornit, že tímto způsobem ale není možné jakkoliv komunikovat s podporou programu EKONOM.
Copyright proEkonom s.r.o. 2006-2026 & Elisoft s.r.o. All rights reserved.©