Horké letní novinky a žhavá slevová akce

Poprvé ve mzdách za červen vystavovaných na začátku července se uplatní nový způsob výpočtu zabavitelných částek mzdy pro exekuční srážky. Program EKONOM již tuto novinku obsahuje. Podrobnější informace jsou připraveny v následujícím článku níže.

Dne 1.7.2019 nabývá účinnosti zrušení 3denní karenční doby a současně dochází ke změně u pojistného na sociální zabezpečení (snížení odvodů zaměstnavatele na nemocenské pojištění o 0,2 %  na 2,1 %, celkový odvod za zaměstnavatele bude 24,8 %, celkový odvod zaměstnance zůstává 6,5 %). Protože náhrada mzdy nově náleží od prvého dne pracovní neschopnosti, jsou aktuálně důležitá přechodná ustanovení, dle kterých se nová pravidla pro výpočet náhrady mzdy za dočasnou pracovní neschopnost uplatní od nepřítomností, které mají datum vzniku dne 1.7.2019 a pozdější. Do programu EKONOM byla i tato novinka již zařazena.

O další mzdové funkce můžete program EKONOM rozšířit také prostřednictvím zakoupení nadstavbového modulu Mzdy Plus nyní za výhodnou cenu. Využijte možnost pořídit si tento modul se slevou 30 % z pořizovací ceny, a doplňte tak Váš program EKONOM např. o elektronické podávání formulářů pro finanční úřad, Homebanking/InternetBanking, Treximu, výpočet exekučních srážek, aj. Podrobný popis příslušných nadstavbových funkcí naleznete na internetové stránce: http://www.ekonom-system.cz/cz/produkty .
Akce platí pro objednávky uskutečněné a zaplacené v období 15.7.2019-16.8.2019. Objednávku lze provést na e-mail obchod@ekonomsystem.cz nebo na tel. 387 007 770.
Nezapomeňte, že rozšíření o modul Plus je možné provést pouze pro licence aktualizované pro rok 2019. Pokud ještě aktualizaci programu EKONOM pro rok 2019 nemáte, můžete ji jednoduše objednat prostřednictvím níže uvedeného formuláře.

 

Dva kroky pro okamžité získání aktualizace pro rok 2019

Krok 1: Vyberte typ aktualizace
Pro verzi programu 2018
(Cena roční aktualizace je ve výši 25% ceny nového programu.)
Pro verzi programu 2017 a starší
(Cena roční aktualizace je ve výši 50% ceny nového programu)
Obě aktualizace zahrnují:
  • úpravy programu podle zákonných změn
  • telefonickou podporu k obsluze programu
  • 24/7/365 podporu na webových stránkách
Krok 2: Rozhodněte se pro využití akce měsíce
Využiji akce měsíce...
Krok 3: Odešlete objednávku
  • Zadejte licenční číslo Vašeho programu
  • Stiskněte tlačítko Odeslat
  • V krátké době obdržíte e-mailem proforma fakturu
  • Po zaplacení daňový doklad s aktivačním klíčem.
Vaše licenční číslo:   

Aktualizovaná nebo nová řešení v podpoře programu

ID2430 Omezení viditelnosti firem v seznamu účtovaných firem 08.02.2019

Bavíme uživatele programu EKONOM

Návody, rady, tipy a triky od programátorů a operátorů technické podpory programu

Jak jsme již uvedli, od měsíce června nabyla účinnosti legislativní změna způsobu stanovení exekučních srážek ze mzdy zaměstnance. Program EKONOM nabízí funkci výpočtu exekučních srážek v nadstavbovém modulu Mzdy Plus, od verze 2019/06 ze dne 18.6.2019 obsahuje i příslušnou úpravu dle nové legislativy. A co se konkrétně v programu EKONOM změnilo? Na první pohled nic, veškeré uvedené částky životního minima a nezabavitelné částky zůstávají v platnosti. Změna se odehrává na pozadí při výpočtu plně zabavitelné částky nad limit a třetin pro srážku. Od června se při jejich stanovení počítá s vyšším limitem, který je nyní stanoven na úrovni dvojnásobku hodnoty součtu částky životního minima jednotlivce a částky normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu. Srážka bez omezení se tedy bude provádět až z čisté mzdy přesahující, po odečtení nezabavitelných částek, hodnotu 19 286 Kč (platí pro rok 2019), na stejnou úroveň zvýší se maximální základna pro výpočet třetin pro srážku. V praxi se změna projeví u zaměstnanců s vyšší čistou mzdou, u nichž byla dosud prováděna srážka nad limit bez omezení. Tato srážka se sníží, nebo k ní již nebude docházet vůbec. Současně dojde k navýšení hodnoty třetiny pro srážku.

Novinky Finanční správy ČR pro uživatele programu

Podpora programu EKONOM
Info Téma Datum vydání
Finanční správa se zaměřila na kontrolu... 20.08.2019
Omezení provozu Územního pracoviště v Rožnově... 20.08.2019
Částečné omezení provozu na Územním pracovišti... 19.08.2019
Závislost na jediném dodavateli IT systému... 12.08.2019
Ve čtvrtek 15. srpna 2019 bude... 12.08.2019

Novinky ČSSZ pro uživatele programu

Podpora programu EKONOM
Porucha
Omluváme se, ale web ČSSZ má pravděpodobně právě problémy.
Tuto skutečnost my nemůžeme bohužel nijak napravit...
Copyright proEkonom s.r.o. 2006-2019 & Elisoft s.r.o. (design by Ondra Polach) All rights reserved.©