Legislativní novinky vyžadují aktuální verzi Ekonomu

Nová stránka 1

Upozorňujeme všechny uživatele programu EKONOM, že se blíží změna XML struktury kontrolního hlášení , která bude platná a účinná od 1. 10. 2019 . To znamená, že:

  • * všechna kontrolní hlášení podávaná do 30. 9. 2019 budou podávána prostřednictvím stávající zveřejněné platné struktury kontrolního hlášení,
  • * všechna kontrolní hlášení podávaná od 1. 10. 2019 (tj. také období září 2019 nebo 3. čtvrtletí 2019) budou již podávána prostřednictvím nové xml struktury kontrolního hlášení.

Podání kontrolního hlášení v XML struktuře, která není platná a účinná v období, kdy je kontrolní hlášení podáváno, bude považováno za neúčinné se všemi důsledky podle zákona o DPH (§ 101a odst. 4 zákona o DPH) a daňového řádu.

Nová XML struktura kontrolního hlášení bude doplněna během měsíce září také do programu EKONOM, do některé z nových verzi. Před podáním kotrolního hlášení za září / 3. čtvrtletí 2019 prosím zkontrolujte, zda takovou verzi již používáte, případně proveďte aktualizaci programu .

Blíží se období, kdy může končit platnost některých pokladních certifikátů, které jsou používány pro elektronickou evidenci tržeb (EET) . Vydané pokladní certifikáty mají platnost 3 roky. První certifikáty byly vydávány v posledním čtvrtletí roku 2016, a jejich platnost tedy bude končit v posledním čtvrtletí 2019. Po vypršení platnosti certifikátu nebude systém EET přijímat datové zprávy podepsané takovým certifikátem a příslušné tržby nebudou do systému EET zaevidovány .

Podrobnější informace získáte zde (např. jak zjistit platnost pokladního certifikátu, jak vygenerovat nový pokladní certifikát, apod.)

Jak nahradit v programu EKONOM původní pokladní certifikát pro EET novým? Nejprve je potřeba nový certifikát uložit na určené místo na Vašem PC. Ideální je místo uložení původního certifikátu, který je vhodné smazat. Poté načteme nový certifikát do programu EKONOM pod volbou v horní šedé listě Soubor - Nastaveni EET. V kolonce Cesta k certikátu vyhledáme a nastavíme nový pokladní certifikát. Zkontrolujeme / změníme také kolonku Heslo k certifikátu .

Pomocí tlačítek dole můžeme provést Test komunikace programu EKONOM se systémem EET po provedené změně, kterou nesmíme zapomenout na závěr Ulož it.

Dodatečně upozorňujeme také na nutné provedení aktualizace programu EKONOM v souvislosti s výměnou SSL certifikátu v produkčním prostředí EET, ke které došlo v červnu letošního roku. Program EKONOM je na změnu připraven, máte-li nainstalovanou verzi 2019/06 nebo novější. Datové zprávy odeslané do systému EET ze starších verzí programu již nebudou nadále přijímány a příslušné tržby nebudou do systému EET zaevidovány .


 

Nadpis článku objednávky

Krok 1: Vyberte typ aktualizace
Pro verzi programu 2018
(Cena roční aktualizace je ve výši 25% ceny nového programu.)
Pro verzi programu 2017 a starší
(Cena roční aktualizace je ve výši 50% ceny nového programu)
Obě aktualizace zahrnují:
  • úpravy programu podle zákonných změn
  • telefonickou podporu k obsluze programu
  • 24/7/365 podporu na webových stránkách
Krok 2: Odešlete objednávku
  • Zadejte licenční číslo Vašeho programu
  • Stiskněte tlačítko Odeslat
  • V krátké době obdržíte e-mailem proforma fakturu
  • Po zaplacení daňový doklad s aktivačním klíčem.
Vaše licenční číslo:   

Aktualizovaná nebo nová řešení v podpoře programu

ID2431 Možnost editace QR kodu 27.08.2019

Bavíme uživatele programu EKONOM

Návody, rady, tipy a triky od programátorů a operátorů technické podpory programu

Jak správně a rychle aktualizovat? Přečtěte si zde...

Novinky Finanční správy ČR pro uživatele programu

Podpora programu EKONOM
Info Téma Datum vydání
Finanční správa startuje Projekt Daně a... 19.09.2019
Finanční správa převede do optimalizovaného režimu... 18.09.2019
Pozvánka na tiskovou konferenci k zahájení... 16.09.2019
Změna telefonního spojení na Územní pracoviště... 15.09.2019
Omezení provozu podatelny Finančního úřadu pro... 13.09.2019

Novinky ČSSZ pro uživatele programu

Podpora programu EKONOM
Porucha
Omluváme se, ale web ČSSZ má pravděpodobně právě problémy.
Tuto skutečnost my nemůžeme bohužel nijak napravit...
Copyright proEkonom s.r.o. 2006-2019 & Elisoft s.r.o. (design by Ondra Polach) All rights reserved.©