Stahujte a objednejte aktualizaci - nepropásněte slevu!

Ke stažení a instalaci byla připravena nová verze 2020/10, která obsahuje především pro zaměstnavatele měsíční přehled o výši pojistného pro OSSZ platný od období září 2020.

Současně byl zahájen prodej aktualizace programu EKONOM pro rok 2021, který chystá pro firmy i OSVČ zásadní změny:

 • zrušení superhrubé mzdy a změny zdanění OSVČ,
 • paušální daň,
 • stravovací paušál,
 • online finanční úřad a zálohy na DPH,
 • opětovné spuštění a rozšíření elektronické evidence tržeb, a další.

Objednávku aktualizace můžete rychle a jednoduše provést pomocí níže uvedeného formuláře. Neváhejte a připravte se včas na všechny novinky, které rok 2021 do programu EKONOM přinese, a zajistěte si celoroční uživatelskou podporu.

Kromě samotné aktualizace programu EKONOM jsme pro Vás v měsíci říjnu připravili speciální nabídku. Uživatelé, kteří objednají a zaplatí aktualizaci programu EKONOM pro rok 2021 do 30.10.2020, mají možnost v rámci aktualizace rozšířit konfiguraci programu o libovolný modul se slevou 30 % z pořizovací ceny. Například o některý z modulů, který umožňuje provádět elektronickou evidenci tržeb. Podrobný popis jednotlivých modulů programu EKONOM naleznete na internetové stránce: www.ekonom-system.cz. Akce se nevztahuje na modul Majetek Plus, SQL verzi programu EKONOM, produkty Ekonom-online, aplikaci EKONOM účtenka včetně rozšíření Gastro a související hardware.
Máte-li zájem o využití akční nabídky, kontaktujte naše obchodní oddělení:obchod@ekonomsystem.cz, tel. 387 007 770.

Dva kroky pro okamžité získání aktualizace pro rok 2021

Krok 1: Vyberte typ aktualizace
Pro verzi programu 2020
(Cena roční aktualizace je ve výši 25% ceny nového programu.)
Pro verzi programu 2019 a starší
(Cena roční aktualizace je ve výši 50% ceny nového programu)
Obě aktualizace zahrnují:
 • úpravy programu podle zákonných změn
 • telefonickou podporu k obsluze programu
 • 24/7/365 podporu na webových stránkách
Krok 2: Odešlete objednávku
 • Zadejte licenční číslo Vašeho programu
 • Stiskněte tlačítko Odeslat
 • V krátké době obdržíte e-mailem proforma fakturu
 • Po zaplacení daňový doklad s aktivačním klíčem.
Vaše licenční číslo:   

Aktualizovaná nebo nová řešení v podpoře programu

ID2446 Problém se zálohováním více firem na flash disk 31.08.2020

Bavíme uživatele programu EKONOM

Návody, rady, tipy a triky od programátorů a operátorů technické podpory programu

Zvládne Váš EKONOM elektronickou evidenci tržeb?
Od 1. ledna 2021 se povinnost elektronické evidence tržeb (EET) rozšíří na zbývající činnosti, například svobodná povolání, doprava, zemědělství, řemesla a výrobní činnosti, a zasáhne tak zcela nově značnou část podnikatelů. Bude i Vaše činnost poprvé podléhat od ledna EET? Hlášení tržeb do systému EET můžete provádět přímo pomocí programu EKONOM. Co je k tomu potřeba?
Základním předpokladem je aktuální verze programu EKONOM, která umožňuje EET provádět, a také alespoň jeden z vybraných modulů: Účetnictví Plus, Daňová evidence Plus, Fakturace Plus, Sklady Plus, Maloobchod. Do systému EET je nutné se předem registrovat (podrobnosti na www.etrzby.cz). Výsledkem registrace je certifikát pro evidenci tržeb, který bude třeba nahrát do programu EKONOM. Máte-li k dispozici výše uvedené prostředky, je možné přistoupit k aktivaci EET v programu EKONOM pod volbou v horní šedé liště Soubor – Nastavení EET (podrobnosti čtěte zde).
V současné době je připravena EET komunikace v Pokladně při tisku příjmového podkladního dokladu a ve Skladu při tisku prodejky. Dále je možné provést fiskalizaci přímo vystavené faktury pomocí zvláštní volby při tisku. Podrobnosti naleznete zde. Fungování EET v programu EKONOM právě pro Váš konkrétní provoz lze vyzkoušet v tzv. ověřovacím módu, ve kterém nedochází k odeslání datové zprávy do systému EET, ale pouze k ověření komunikace s ním. Neváhejte a neodkládejte přípravu na poslední chvíli. Ať už budete více či méně předem připraveni na ostrý provoz systému EET ve Vašem programu EKONOM a budete mít ověřeno fungování Vašeho pokladního zařízení a software v testovacím prostředí EET, vždy se může stát, že se hlášení tržby nezdaří například kvůli výpadku internetového připojení. Program EKONOM proto úspěšnost hlášení tržby do systému EET kontroluje, zaznamenává a umožňuje případnou nápravu - podrobnější informace zde.
Dovolujeme si Vás upozornit, že naše poradenská linka poskytuje rady pouze k obsluze programu EKONOM, tj. k nastavení propojení programu EKONOM se systémem EET, a nemůže odpovídat na jiné dotazy týkající se EET (např. registrace, povinnost EET, okamžik vykázání tržby, apod.)

V souvislosti s rozšířením povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) od ledna 2021 na další podnikatelské obory vytvořili programátoři speciální aplikaci EKONOM účtenka, která zvládne:

 • zaevidovat tržbu do systému EET,
 • vytisknout účtenku s povinnými náležitostmi,
 • vytvořit a spravovat ceník služeb a zboží, adresář klientů, přehledy prodeje,
 • při rozšíření o funkce "Gastro" evidovat stoly, rozdělení úhrad i objednávky do kuchyně.

Aplikace EKONOM účtenka obecně funguje na zařízeních s operačním systémem Android, využívat ji tak můžete například na Vašem mobilním telefonu. Je podporován přenos dat mezi aplikací EKONOM účtenka a účetním a evidenčním systémem EKONOM. Můžete importovat své tržby do účetnictví a exportovat ceník položek ze skladového hospodářství. Užití aplikace je zpoplatněno volitelně formou měsíčního předplatného nebo jednorázovou pořizovací cenou a je možné ji po dobu 30 dní vyzkoušet zdarma.

Nabízíme však nejen samotné softwarové řešení, ale také řešení komplexní. Co to přesně znamená? Je možné si u nás objednat komplet pokladní systém / mobilní pokladní terminál s integrovanou 58mm tiskárnou obsluhovaný pomocí aplikace EKONOM účtenka. Možné je také propojení s terminálem pro platby kartou.

Více informací o aplikaci i platebním terminálu zjistíte na internetových stránkách ekonom-uctenka.cz. Máte-li o výše uvedenou nabídku zájem, kontaktujte naše obchodní oddělení: obchod@ekonomsystem.cz, tel. 387 007 770.

Novinky Finanční správy ČR pro uživatele programu

Podpora programu EKONOM
Info Téma Datum vydání
Informace o podávání nových žádostí o... 21.10.2020
Uzavření územního pracoviště FÚ v Moravské... 20.10.2020
Informace k novele zákona o DPH... 19.10.2020
21. října 2020 bude dočasně uzavřeno... 19.10.2020
Informace ke zveřejnění EPO formuláře Oznámení... 19.10.2020

Novinky ČSSZ pro uživatele programu

Podpora programu EKONOM
Info Téma Datum vydání
Aktuální informace pro rodiče: Postup při... 16.10.2020
Omezení rozsahu úředních hodin ČSSZ, OSSZ,... 11.10.2020
eNeschopenka úspěšně funguje už 9 měsíců.... 02.10.2020
Statistická ročenka 2019 shrnuje nejdůležitější ukazatele... 17.09.2020
Od září mají OSVČ opět povinnost... 07.09.2020
Copyright proEkonom s.r.o. 2006-2020 & Elisoft s.r.o. All rights reserved.©